Co będzie nam niezbędne do murowania na sucho

Murowanie na sucho to jedna z rewolucyjnych nowości w naszym kraju, która bez wątpienia podbija branżę budowlaną. Jest niezawodne przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Zastosowanie specjalnych pustaków, jakie są montowane na suchą zaprawę daje szansę na skuteczne skrócenie czasu murowania aż o połowę. Dodatkowo jest to ogromne udogodnienie w ogólnym procesie wznoszenia ścian.

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Porotherm to bez wątpienia spora oszczędność wody – system poroterm. Ogólne zużycie wody na budowie jest zwykle duże. W przypadku murowania zgodnie ze wspomnianą technologią, ta kwestia przestaje już być problematyczna.Murowanie na sucho powinno nas także idealnie ochronić przed wszelkiego typu nieprawidłowościami w konstrukcji, a równocześnie można liczyć na o wiele lepsze parametry termiczne. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu będziemy mieć pewność, iż w naszych budynkach nie pojawi się wilgoć ani ogień.

Suche murowanie umożliwia bezpośrednie tynkowanie. Niezwykle istotny jest również fakt, iż proces tworzenia ścian w tym systemie wygląda identycznie jak w przypadku murowania na zaprawę, z tego względu nie są potrzebne żadne inne dodatkowe umiejętności murującego (wienerberger dryfix ). Oprócz tego w przypadku murowania na sucho mamy zdecydowanie dłuższy okres na wykonanie wszystkich prac.

Nasz ważny wpis zainteresował Cię na tyle, że masz ochotę na kolejne? Szalenie nas to cieszy. Więc kliknij w poniższy link.

W przypadku tego rozwiązania możemy wykonywać prace murarskie nawet w temperaturze -5°C, co w przypadku typowych metod byłoby raczej niemożliwe.

Dla wielu osób z całą pewnością istotny okaże się fakt, że w przypadku murowania na sucho plac budowy będzie znacznie czystszy niż przy typowych metodach. Efekt końcowy to

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

rzecz jasna czysty i jednolity mur bez zbędnych widocznych spoin. Nie jesteśmy zmuszeni do tego, żeby rozrabiać zaprawę, w ten sposób na budowie zachowamy zawsze odpowiednią czystość. Nie są potrzebne także różnego rodzaju urządzenia czy sprzęty, takie jak np. łopaty czy betoniarki. Suchą zaprawę nakłada się bezpośrednio na pustaki ceramiczne zgodnie z informacjami producenta zamieszczanymi na opakowaniu.

Jak zatem się możemy się przekonać, jest to jedno z bardzo nowoczesnych, a jednocześnie wygodnych rozwiązań w przypadku murowania różnego rodzaju obiektów. Jeśli zależy nam na czystości podczas budowy, sprawnym oraz łatwym zrealizowaniu wszystkich prac, będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie.