Cena czy jakość – czyli dlaczego w wielu przypadkach będzie się opłacać kupić towar nieco droższy ale markowy

Wiele osób kupując coś na swoje potrzeby patrzy przede wszystkim na cenę. Lecz często wybory tego typu mogą się okazać dużo droższe, bo najniższe ceny idą w parze z niską jakością, i po niedługim okresie używania trzeba kupować coś ponownie. A przecież zakup produktów nieco droższych, lecz dużo lepszych jakościowo spowoduje, że posłużą one dużo dłużej niż ich najtańsza konkurencja.

cena

Autor: Videogame Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Można to zobaczyć w zasadzie w większości dziedzin. Na przykład tani sprzęt kempingowy może być wymieniony już po kilku użyciach, gdy przykładowo kurtka albo namiot zaczną przeciekać. I wtedy klienci poszukując czegoś lepszego znajdują przykładowo produkty Jack Wolfskin, i z nich już raczej będą zadowoleni – La Roche Posay. Firma ta od kilkunastu lat specjalizuje się w projektowaniu sprzętu, odzieży i butów turystycznych, i przez te lata zyskała zasłużoną renomę wśród klientów. Podobnie przy urządzaniu mieszkania warto postawić na wysoką jakość.

Interesują Cię opisane tutaj tematy? Jeżeli tak, to fantastycznie – użyczamy także dla Ciebie darmowy dostęp do nowej witryny.

Kupując piec czy kocioł niektórzy wybiorą jakiegoś nieznanego producenta, który zaoferuje tanie urządzenie. A część klientów postawi na firmę Saunier Duval, której kotły i klimatyzatory (zobacz|sprawdź klimatyzatory pokojowe) będą kosztowały niewiele więcej, a są dużo bardziej oszczędne i solidne.

Jeszcze większą uwagę przy wyborze produktów trzeba zwracać przy kosmetykach. Tu już nie będzie chodzić

cena

Źródło: pixabay.com

jedynie o ceny, lecz również o zdrowie klientów, bo w tanich produktach nie do końca się wie, co zostało użyte do ich produkcji. Tu nie ma miejsca na eksperymentowanie, trzeba postawić na produkty markowe, co do jakich będzie się miało pewność, że będą one w pełni bezpieczne. Niewątpliwie do takich należą kosmetyki firmy La Roche-Posay, która się specjalizuje w produktach do cery wrażliwej, w tym również różnych produktów dla małych dzieci.

Kosmetyki firmy La Roche-Posay wytwarzane są na naturalnych produktach, a przy ich wykonywaniu stosuje się bardzo rygorystyczne normy jakości. Na jakość powinno się również postawić aprzy perfumach, chociaż tu bardziej będzie chodzić o wrażenia estetyczne i trwałość zapachu. Niewątpliwie godne polecenia są produkty hiszpańskiego producenta Paco Rabanne, łączące w sobie nowoczesne, inspirujące nuty zapachowe z niezwykle oryginalnymi buteleczkami, w których je zamknięto – kotły Saunier Duval.