Urządzamy w lokum stanowisko pracy

Dom kojarzy nam się z miejscem zasłużonego relaksu po męczącym dniu pracy. To bardzo dobre skojarzenie. Większość ludzi to przecież do własnego ukochanego domku pędzi przez całe miasto. To miejsce jest synonimem relaksu. To w domu zbieramy swoje siły witalne i ładujemy baterie na następny dzień pracy. Stąd też próbujemy tak urządzać dom, aby stał się maksymalnie komfortowy. Ale nie dla wszystkich mieszkanie to tylko oaza spokoju. Są tacy, którzy zajmują się pracą w swoich domach. Wtedy, dom jest jednocześnie miejscem pracy oraz odpoczynku. I to należy brać w podobnych przypadkach pod rozwagę, urządzając mieszkanie.

Ergonomiczne biurko Basic

Autor: Moll
Źródło: Moll
Najlepszy rozwiązaniem jest możliwość przeznaczenia osobnego pomieszczenia na gabinet. Jeżeli znajdujemy się w gronie szczęśliwców, którzy są w stanie sobie na tego typu zbytek pozwolić, to połowa roboty już za nami. Należy jedynie wybrać pasujące meble. W sklepach mamy duży wybór mebli biurowych. Możemy tak naprawdę przebierać w rozmaitych stylach. Do najciekawszych aranżacji można zaliczyć bez wątpienia styl wiktoriański. Dębowe, masywne biurko, staromodny fotel i stylowa lampka (zobacz stylowa lampka nocna) wywierają niesamowite wrażenie. W taki trend doskonale wpisują się zabytkowe sekretarzyki, które dodają gabinetowi subtelności. Warto zakupić pasujące do tej stylizacji przedmioty dekoracyjne, takie jak globus z XIX wieku, czy mapa sprzed lat. Tego typu umeblowanie można zakupić w sklepach, ale możemy również odnaleźć wszystkie meble w antykwariacie lub na giełdach staroci. To prawdopodobnie zajmie nam dużo więcej czasu, ale też dostarczy dużo frajdy.

Bez względu na to, czy nasze miejsce pracy znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu, czy jest to tylko kącik w pokoju gościnnym, potrzebujemy odpowiedniego oświetlenia. To bardzo ważny szczegół, o którym zwykle zapominamy. Właściwe światło pozwala nam na skuteczną pracę i ochrania nasz wzrok. Podczas wyboru biurka oraz krzesła kierujmy się przede wszystkim wygodą, a nie ich stylem. W końcu mamy zamiar przy nich spędzać długie godziny pracy, dlatego musimy się czuć przy nich komfortowo.